Milovníci deskových her a fandové VINNÉ HRY Štěpánek a jeho rodiče, si upravili její pravidla po svém. Věřte-nevěřte, Štěpánek hraje VINNOU HRU skoro každý den a když je zrovna nemocný a rodiče nemají čas, hraje ji se svými plyšáky. Všichni mají standardní pravidla v malíčku a aby je VINNÁ HRA pořád bavila, vylepšují a vylepšují a…

Moc se mi vylepšení líbí a tak je předávám k posouzení i vám:

  1. Jakmile je karta KEŘ/SUD napadená některou z karet MŠIČKA RÉVOKAZ, PADLÍ/PERONOSPÓRA, PLÍSEŇ/SIRKA nebo PŘESÍŘENÉ VÍNO, musí ji majitel napadeného KEŘe/SUDu ošetřit v jeho nejbližším kole, kde je na tahu. Na konci 2. kola hlavní ouřada vyhlašuje ošetření keřů pro hráče, jejichž keře byly napadeny po jejich kole a neměli by tak možnost reagovat. Stejné pravidlo platí pro sudy v 5.kole, kdy hlavní ouřada vyhlašuje možnost ošetření sudů.
  2. Na začátku 2. kola vyhlašuje hlavní ouřada možnost použití významových karet HOTAŘ nebo PUŠKA. Hráči mohou tyto karty vyložit a chránit tak vinohrad hned od začátku kola. Ostatní hráči tak ví, že daný vinohrad je chráněn a použijí tak kartu ZLODĚJ nebo ŠPAČCI na ostatní hráče. Hráč není povinen karty HOTAŘ a PUŠKA vyložit na začátku 2. kola, ale může je také použít jako reakci v případě, že je napaden kartou ZLODĚJ nebo ŠPAČCI.

Příklad ZLODĚJ: Hráč má dostat kartu ZLODĚJ na kartu KEŘ. Napadený hráč reaguje kartou HOTAŘ. Hotař vystraší zloděje při krádeži, proto karta ZLODĚJ je bez účinku a nic neukradne. Vinohrad je od té chvíle dál chráněn hotařem.

Přiklad ŠPAČCI: Hráč má dostat kartu ŠPAČCI. Napadený hráč reaguje kartou PUŠKA. Puška vystřelí na přilétající špačky, kteří se leknou a odletí. Karta ŠPAČCI je bez účinku a nezničí vinohrad.

  1. Na začátku 3., 4. a 5. kola vyhlašuje hlavní ouřada možnost použití významových karet KONTROLUJI SÍRU a ZAMČENÝ SKLEP. Hráči mohou tyto karty vyložit a chránit tak sklep hned od začátku kola. Ostatní hráči tak ví, že daný sklep je chráněn a použijí tak škodící karty na ostatní hráče. Hráč není povinen ochranné karty vyložit na začátku kola, ale může je také použít jako reakci v případě, že je napaden škodící kartou.

Příklad ROZZUŘENÝ SOUSED: Hráč má dostat kartu ROZZUŘENÝ SOUSED. Napadený hráč reaguje kartou ZAMČENÝ SKLEP. Soused zjistí, že je sklep uzamčený tak odchází, proto karta ROZZUŘENÝ SOUSED je bez účinku a nic nezničí. Sklep je od té chvíle dál chráněn.

Příklad ZLODĚJ: Hráč má dostat kartu ZLODĚJ na kartu SUD. Napadený hráč reaguje kartou ZAMČENÝ SKLEP. Zloděj zjistí, že sklep je uzamčen, proto karta ZLODĚJ je bez účinku a nic neukradne. Sklep je od té chvíle dál chráněn.

  1. VARIANTA s reakcí pomocí uzamčený SUD: Na začátku 3., 4. a 5. kola vyhlašuje hlavní ouřada možnost použití významových karet KONTROLUJI SÍRU, ZAMČENÝ SKLEP (nebo ZAMČENÝ SUD. Hráči mohou tyto karty vyložit a chránit tak sklep hned od začátku kola. Ostatní hráči tak ví, že daný sklep je chráněn a použijí tak škodící karty na ostatní hráče. Hráč není povinen ochranné karty vyložit na začátku kola, ale může je také použít jako reakci v případě, že je napaden škodící kartou.

Příklad ROZZUŘENÝ SOUSED: Hráč má dostat kartu ROZZUŘENÝ SOUSED. Napadený hráč reaguje kartou ZAMČENÝ SKLEP nebo ZAMČENÝ SUD. Soused zjistí, že je sklep uzamčený tak odchází, proto karta ROZZUŘENÝ SOUSED je bez účinku a nic nezničí. Pokud hráč reaguje kartami ZAMČENÝ SUD, tak soused zničí pouze zbylé nezamčené sudy. Sklep/sud je od té chvíle dál chráněn.

Příklad CELNÍK: Hráč má dostat kartu CELNÍK. Napadený hráč reaguje kartami ZAMČENÝ SUD. Pokud zbylý počet nezamčených sudů je méně než 4 je karta CELNÍK bez účinku.

ZAMČENÝ SUD. Pokud zbylý počet nezamčených sudů je méně než 4 je karta CELNÍK bez účinku.

5. Díky letošnímu roku jsme si dokreslili novou kartu OHEŇ, která ochrání vinohrad před kartou MRÁZ. Prostě jako ze života…….

Add Comment