Nevinně o víně, aneb stolní deskové strategické hry pro všechny
+420 736 535 539, +420 736 714 361 | info@vinnahra.cz

O hře “NAVŠTIVTE VINAŘSTVÍ …”

NOVÁ VINNÁ HRA

Chcete poznat skvělá vinařství Moravy a Čech zábavnou formou a dozvědět se o nich víc? Zahrajte si naši deskovou poznávací hru, ve které musíte postupně navštívit všechna vinařství, která si na začátku hry vytáhnete. A nejenom že zjistíte, kde přesně leží, ale dozvíte se o nich i spoustu zajímavých informací, díky nimž je budete mít chuť navštívit i osobně. Hra obsahuje velký herní plán s vinařskými podoblastmi, 60 karet vinařství, 74 karet šance, 12 zátarasů, 6 hracích figurek, jednu 12-ti strannou hrací kostku a pravidla hry.

PŘÍBĚH

Představte si, že jste se s přáteli vsadili, že každý sólo objedete na kole několik náhodně vybraných vinařství Moravy a Čech, a kdo je navštíví nejdřív, vyhraje. Soupeři Vám ale do cesty kladou na červená pole ZÁTARASY a díky KARTÁM ŠANCE Vás posílají i tam, kam sami nechcete. KARTY ŠANCE získáte na modrých polích, a protože tyto karty pomáhají nebo škodí, je rozhodnutí zůstat stát na modrém poli vždy riziko. Jenomže pouze díky těmto kartám můžete sobě pomoci a ostatním uškodit, čímž se hra stává strategická a akční.

U hry nemusíte o vinařstvích nic znát, součástí není ani povinné pití vína, takže ji můžete hrát i s vašimi dětmi. Přesto předpokládáme, že je určena především vínomilcům, kteří našli ve vínu zalíbení a berou jej jako nedílnou součást svého životního stylu a kultury.

A JDEME NA TO

  • Rozložte před sebe plán hry tak, aby na něj každý dobře viděl, vedle něj položte pakl karet šance, rozdejte zátarasy a vyberte si svou hrací figurku.
  • Umístěte zátarasy na červená pole a vyberte si své KARTY VINAŘSTVÍ. Ty jsou pro ostatní hráče tajné, pokud Vám ale zbyde jenom poslední, musíte ji zveřejnit, čímž začne fáze hry “všichni proti nejlepšímu”. 
  • Hráč po pravici umístí Vaši figurku do libovolné vinařské obce a hra začíná.
  • Na křižovatkách si můžete vybrat, kudy pojedete, v průběhu jednoho kola se ale nemůžete vracet. A hlavně, využívejte co nejvíc modrá pole a na nich KARTY ŠANCE, uvidíte, že se to vyplatí.
  • U hry se nemusí pít, pokud ale chcete hrát verzi s povinným pitím vína a je Vám už 18 let, přečtěte si její pravidla na konci návodu.

Přejeme, ať Vás hra baví!

Pravidla hry “NAVŠTIVTE VINAŘSTVÍ Moravy a Čech” ke stažení zde: