Nevinně o víně, aneb stolní deskové strategické hry pro všechny
+420 736 535 539, +420 736 714 361 | info@vinnahra.cz

Proč druhá hra?

Odpověď je jednoduchá: " Protože se hráčům první hra líbila a mě vymýšlet hry pořád baví." Chtěl jsem, aby byla druhá hra trochu jiná než první a přitom se spolu doplňovaly. Jak se mi to podařilo zjistíte, až když si ji zahrajete. Snad se k ní budete vracet mnohokrát a rádi, stejně jako my.

Proč druhá vinná hra?

V únoru 2021 jsem vymyslel svou první stolní hru s vinnou tématikou a nazval ji “VINNÁ HRA”. A protože ohlasy na ni byly veskrze kladné a mnozí její hráči se ptali, co bude dál, přemýšlel jsem, co by mě ještě bavilo. A pak jsem na to přišel. Chtěl jsem poznat, a ostatním ukázat, reálná vinařství z Moravy a Čech, která dělají tak skvělá vína, že s nimi můžeme soutěžit s celým světem. Ale nejenom ty, baví mě také objevovat nová vinařství, která jsou něčím zajímavá, místem, prostorami, historií, lidmi… Další mé přání bylo, aby byla druhá hra s hrací deskou, figurkami a byla jednoduchá na rychlé pochopení.

Ale jak na to, aby to byla také zábava?

Pak přišel nápad, s rodinou jsme ho probrali, rozvedli a zhmotnili. Vymysleli plán, umístili do něj náhodně vybraná vinařství, domysleli KARTY ŠANCE a hráli ji spolu i s kamarády tak dlouho, až nás už nenapadala žádná vylepšení.

Nakonec zbyla zase ta nešťastná realizace a oslovení skutečných vinařství. Rozhodoval jsem se, jestli vybrat 99 vinařství z různých vinařských obcí, rozmístěných rovnoměrně ve všech vinařských podoblastech, a udělat jejich karty pouze s údaji nutnými pro hru, získanými z jejich webových stránek a veřejných zdrojů, nebo jestli mám oslovit velké, střední i malé, známé i méně známé vinařství a vinaře, a požádat je o informace o vinařství, včetně jejich vlastního textu “Proč k nám přijet osobně”. Pro hru to bylo jedno. Měl jsem ale sen, chtěl jsem dát dohromady „Klub zajímavých vinařství Moravy a Čech“, které má smysl navštívit a nasát jejich vůni a genius loci. Já totiž jezdím a poznávám vinařství moc rád, protože seznámit se s vinařem, vinohrady a místem, kde se víno vyrábí, je prostě kouzelné. Samozřejmě spolu s ochutnáním jejich vín a s dobrými kamarády..

Výsledek držíte v rukou, hru “NAVŠTIVTE VINAŘSTVÍ Moravy a Čech”, se 60-ti vinařstvími ze 45-ti vinařských obcí, kterým účast v této hře dává smysl, a jsou rádi, když k nim přijedeme „na pohárek“ a odvezeme si zážitek a nějakou tu lahvinku vína.

Takže už podruhé doufám a věřím, že se u hry pobavíte, poznáte nová vinařství a dostanete chuť je navštívit i osobně, stejně jako já.

podpis_EH

Emil Hlahůlek, autor hry